• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Contact

    ★★★½

  • Vampires in Havana

    ★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • Fantastic Planet

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★