Sort by
  • Hurricane Season

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • The Darkness Within La Luz del Mundo

    ★★★

  • Saw X

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Mother

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Passages

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Unforgivable

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Tesla

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Egg

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • La Batalla Del Volcán

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★