Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mother

The Mother

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No

No

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No

No

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Unforgivable

Unforgivable

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry