Sort by

riccard0 has logged 111 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
30
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
Edit this entry  
26
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Edit this entry  
25
Maestro

Maestro

2023
×
Edit this entry  
22
Green Sea

Green Sea

2020
×
Edit this entry  
16
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
Edit this entry  
09
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
Edit this entry  
02
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
Edit this entry  
25
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
Edit this entry  
18
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
NYAD

NYAD

2023
×
Edit this entry  
04
LOLA

LOLA

2022
×
Edit this entry  
04
Poison

Poison

2023
×
Edit this entry  
04
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Edit this entry  
28
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
Edit this entry  
26
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
22
A Girl in My Room

A Girl in My Room

2022
×
Edit this entry  
22
And Your Bird Can Sing

And Your Bird Can Sing

2018
×
Edit this entry  
21
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
Edit this entry  
11
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
06
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Edit this entry  
09
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
04
Choose Love

Choose Love

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Edit this entry  
26
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
Edit this entry  
25
Past Lives

Past Lives

2023
×
Edit this entry  
22
The Intelligent Hand

The Intelligent Hand

×
★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
Edit this entry  
08
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
Edit this entry  
07
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
Edit this entry