Sort by

Ricardo has logged 238 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry