RSS feed for Ricardo

Ricardo has logged 21 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry