Sort by

Ricardo has logged 25 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry