Sort by

Ricardo has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Together

Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry