Sort by

Richard has logged 459 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gangsta Granny

Gangsta Granny

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Underpants: Mega Blissmas

Captain Underpants: Mega Blissmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Curious George

Curious George

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Summer Night

One Summer Night

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry