Sort by

Richard has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shed

The Shed

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eaten by Lions

Eaten by Lions

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luxor

Luxor

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Read the review Edit this entry  
07
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
James vs. His Future Self

James vs. His Future Self

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★
Read the review Edit this entry