• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Nuuca

    ★★

  • Tag

    ★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Landline

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Carro

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • While I Yet Live

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Hair Wolf

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Home Shopper

    ★★½

  • Maude

    ★★★½

  • My Dead Dad's Porno Tapes

    ★★★★½

  • Fauve

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • All the Wild Horses

    ★★★½

  • Far from the Tree

    ★★★

  • The Full Story

    ★★½

  • Personal Truth

    ★★★★

  • Intercourse

    ★★★½

  • Matria

    ★★★½

  • Weekends

    ★★★★½

  • Nevada

    ★★★★

  • Wren Boys

    ★★★★

  • The Driver Is Red

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Milk

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • The Keeping Hours

    ★★★

  • Wicked Girl

    ★★★

  • Marlon

    ★★★★

  • Manivald

    ★★★

  • The Tesla World Light

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • A Gentle Night

    ★★★★