• Last Seen Alive

    ★★

  • David Spade: Nothing Personal

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • KILL KISS

  • Aftermath

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Khaite FW21

  • Red Dot

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Fatale

    ★★

  • Hourglass

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Two Single Beds

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Binding

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Comey Rule

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Boy and the Ball

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Rick and Morty vs Genocider

  • The Silencing

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Fatal Affair

  • Peninsula

    ★★

  • Black Water: Abyss

    ★★½