• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • The Unforgivable

    ★½

  • Hawkeye

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ½

  • Passing

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Sweet Home

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★½

  • Making The Irishman

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Des

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★