• Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Francesco

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Breach of Trust

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Department of Injustice

    ★★

  • Bloodthirsty

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Stray

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Stuntwomen: The Untold Hollywood Story

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Sing Me a Lullaby

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • New Order

    ★★★★

  • 76 Days

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★½

  • Notturno

    ★★★½

  • Surge

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • 'Til Kingdom Come

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • Apples

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Sleepover

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Outside Story

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Get the Hell Out

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • 9to5: The Story of a Movement

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Belly of the Beast

    ★★★

  • Egg

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★

  • Waiting

    ★★★

  • Circus Person

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Beautiful Something Left Behind

    ★★★

  • Finding Yingying

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½