• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Prey

    ★½

  • Kate

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Streamline

    ★★★

  • Sweet Girl

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Sentinelle

  • Moxie

    ★★★½

  • Crisis

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • A Sunburnt Christmas

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Sweet River

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Pixie

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Rams

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★½