Sort by

Richard has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crisis

Crisis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Merger

The Merger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Streamline

Streamline

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Worth

Worth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet River

Sweet River

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry