Sort by

Richard has logged 21 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Ground

High Ground

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry