• TFW No GF

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Cencoroll Connect

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Sound! Euphonium the Movie - Our Promise: A Brand New Day

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Hummingbird Project

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★½

  • People's Republic of Desire

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • I Dream in Another Language

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wallflower

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★

  • The Paris Opera

    ★★★★

  • The Price

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Investigating Paradise

    ★★★½

  • Have a Nice Day

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • The Force

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • Chasing Coral

    ★★★★

  • Free and Easy

    ★★★½

  • Gook

    ★★★½

  • The Nile Hilton Incident

    ★★★½

  • Icarus

    ★★★★

  • Dina

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Frank & Lola

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • My Journey Through French Cinema

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • Heal the Living

    ★★★½