Rick has logged 11 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder at the Vanities

Murder at the Vanities

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Swing High, Swing Low

Swing High, Swing Low

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Holiday

Holiday

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast and Loose

Fast and Loose

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry