Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cleopatra Jones and the Casino of Gold

Cleopatra Jones and the Casino of Gold

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am a Ghost

I Am a Ghost

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mannequin

Mannequin

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Major League

Major League

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fearless

Fearless

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel

Angel

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
School Ties

School Ties

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malibu Beach

Malibu Beach

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Intruder

Intruder

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blood on the Mountain

Blood on the Mountain

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diner

Diner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry