• Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Angelyne

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Offer

    ★★½

  • We Own This City

    ★★★★½

  • Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • The Bubble

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • We Feed People

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Donkeyhead

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Children of the Mist

    ★★★★

  • Mr. Saturday Night

    ★★★

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★