Sort by

Rick has logged 30 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Youngblood

Youngblood

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Crying at the Dinner Table

No Crying at the Dinner Table

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry