Sort by

Rick has logged 747 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Unfolding

The Unfolding

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Flytrap

Flytrap

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rotor DR1

Rotor DR1

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Crush the Skull

Crush the Skull

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
Read the review Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maxie

Maxie

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Magellan

Magellan

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Planet of Dinosaurs

Planet of Dinosaurs

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
Interior

Interior

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Temple

Temple

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Monday at 11:01 A.M.

Monday at 11:01 A.M.

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Lights

Lights

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sugar Boxx

Sugar Boxx

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
XX

XX

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Dead Awake

Dead Awake

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Went Into the Cold

The Spy Who Went Into the Cold

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pressure

Pressure

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Johnny Barrows

Mean Johnny Barrows

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
The Bad Bunch

The Bad Bunch

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Idaho Transfer

Idaho Transfer

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Be Afraid

Be Afraid

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
When You're Strange

When You're Strange

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Battlestar Galactica: Blood & Chrome

Battlestar Galactica: Blood & Chrome

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Believer

The Believer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cord

Cord

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Spiderbabe

Spiderbabe

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Life

Life

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
31

31

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Forgotten

The Forgotten

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
The Giver

The Giver

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Polarman

The Polarman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
½
Read the review Edit this entry