Sort by

Rick has logged 54 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alien Valley

Alien Valley

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Necromancy

Necromancy

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adventures of Zatoichi

Adventures of Zatoichi

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight, Zatoichi, Fight

Fight, Zatoichi, Fight

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lust of the Vampire Girls

Lust of the Vampire Girls

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parkland

Parkland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alive and Kicking

Alive and Kicking

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl 30 Years On: Nuclear Heritage

Chernobyl 30 Years On: Nuclear Heritage

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saturday Morning Massacre

Saturday Morning Massacre

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein Must Be Destroyed

Frankenstein Must Be Destroyed

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alienate

Alienate

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cornered!

Cornered!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ice Guardians

Ice Guardians

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Karl Marx City

Karl Marx City

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
13 Demons

13 Demons

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Dark Signal

Dark Signal

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Z.P.G.

Z.P.G.

1972
×
Read the review Edit this entry  
04
The Battle Of Chosin

The Battle Of Chosin

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Job Interview

Job Interview

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Death

Black Death

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demon

Demon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry