Bryan has logged 311 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Headshot

Headshot

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry