Sort by
  • Mortal Kombat

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Pandemic: COVID-19

  • The Way Back

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Girlfriend

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • Fuck You

  • It's a Party

  • (Girl)Friend

  • Black Mass

    ★★

  • Nightcrawler

  • Whiplash

  • Lone Survivor

  • i hate myself :)

  • Nicky

  • The Master

  • The Fighter

  • Girlfriend

  • Eastern Promises

    ★★½

  • Zodiac

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Shaun of the Dead

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • 25th Hour

  • The Royal Tenenbaums

  • Traffic

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★★

  • Magnolia

  • American History X

  • The Police

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Nightmare

  • Stalker

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Alice Doesn't Live Here Anymore

    ★★★★

  • Mean Streets

    ★★★★½

  • Boxcar Bertha

    ★★★½

  • Who's That Knocking at My Door

    ★★★★

  • Repulsion

    ★★★★★

  • Ivan's Childhood

  • Psycho

    ★★★½

  • Wild Strawberries

    ★★★★★

  • Improvisation

  • Modern Times

    ★★★★½

  • It Happened One Night

    ★★★½

  • The Public Enemy

    ★★★★★

  • Little Caesar

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Diabetes, Lifetime Solutions