rickrock has logged 66 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Siege at Red River

The Siege at Red River

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Dollars on the Red

Seven Dollars on the Red

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Can Be Done, Amigo

It Can Be Done, Amigo

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Meadows

Miss Meadows

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostumentary

Ghostumentary

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Backwoods

The Backwoods

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulse

Pulse

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder by Phone

Murder by Phone

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Making the Grade

Making the Grade

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Monkey

Blue Monkey

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aberration

Aberration

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return Fire: Jungle Wolf II

Return Fire: Jungle Wolf II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killer Crocodile 2

Killer Crocodile 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Crazy

Kill Crazy

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Force

The Force

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night Patrol

Night Patrol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Times Square

Times Square

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love and Bullets

Love and Bullets

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Natural Enemies

Natural Enemies

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dance Academy

Dance Academy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Riders

Ghost Riders

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Surrender

Surrender

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Disturbance

Graveyard Disturbance

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superstition

Superstition

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Satisfaction

Satisfaction

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lunch Meat

Lunch Meat

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fido

Fido

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry