• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★½

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • Willy's Wonderland

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Music

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Freaky

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • #Alive

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • TFW No GF

    ★★★

  • Stargirl

  • Bloodshot

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★½