Sort by

Ricky has logged 15 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry