Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marjaavaan

Marjaavaan

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Taish

Taish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Malang

Malang

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gangaajal

Gangaajal

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Raat Akeli Hai

Raat Akeli Hai

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dil Bechara

Dil Bechara

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Baazigar

Baazigar

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Duplicate

Duplicate

1998
×
★★★★½
Edit this entry