RSS feed for Ricutor
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
First Man

First Man

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Detective Conan: The Raven Chaser

Detective Conan: The Raven Chaser

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Detective Conan: Full Score of Fear

Detective Conan: Full Score of Fear

2008
×
★★
Edit this entry  
23
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Heart Over Head

Heart Over Head

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry