RSS feed for Ricutor

Ricutor has logged 17 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Tiger Girl

Tiger Girl

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Furious 7

Furious 7

2015
×
★½
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★½
Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Edit this entry