RSS feed for Ricutor

Ricutor has logged 13 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disappearance of Conan Edogawa: The Worst Two Days in History

The Disappearance of Conan Edogawa: The Worst Two Days in History

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Ballad of Big Al

The Ballad of Big Al

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★
Edit this entry  
05
Detective Conan: The Darkest Nightmare

Detective Conan: The Darkest Nightmare

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry