Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

  • BEEF

  • Waco: American Apocalypse

  • Air

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

  • John Wick: Chapter 4

  • Scream VI

    ★★★½

  • Reality

  • BlackBerry

  • At Midnight

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

  • Knock at the Cabin

  • A Thousand and One

  • Missing

    ★★★★★

  • Plane

  • This Place Rules

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★★★

  • The People You're Paying to Be in Shorts

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Prey for the Devil

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Mommy

  • The Moon & Back

  • Amsterdam

  • Sanctuary

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

  • Chevalier

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • Women Talking

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • How to score 10 runs in the first inning and lose

  • Nope

  • Minions: The Rise of Gru

  • Section 1

  • Unicorn

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Broker

    ★★★★½

  • Elvis

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Good Mourning

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

  • Ambulance

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Dropout

    ★★★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★