Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
575 Castro St.

575 Castro St.

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assignation

The Assignation

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Diary

Blue Diary

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shower

The Shower

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Labyrinth 1.0

The Labyrinth 1.0

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daddy and the Muscle Academy

Daddy and the Muscle Academy

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Regret

No Regret

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruising

Cruising

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Drop of Sun Under the Earth

A Drop of Sun Under the Earth

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Walk for Me

Walk for Me

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Colour of His Hair

The Colour of His Hair

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dirty

Dirty

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Adventures of Dr. Dolittle: The Trip to Africa

The Adventures of Dr. Dolittle: The Trip to Africa

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parabola

Parabola

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrimp Stories

Shrimp Stories

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flying Saucey!

Flying Saucey!

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyant

Boyant

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stand Up

Stand Up

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spook Sport

Spook Sport

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BBStory: An American Film Renaissance

BBStory: An American Film Renaissance

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lines of the Hand

Lines of the Hand

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cat Came Back

The Cat Came Back

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Affirmations

Affirmations

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Chairy Tale

A Chairy Tale

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bird, Bath and Beyond

Bird, Bath and Beyond

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cleopatra

Cleopatra

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Thousand and One Nights

A Thousand and One Nights

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Night on Bald Mountain

A Night on Bald Mountain

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry