Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
One Million Yen Girl

One Million Yen Girl

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Boarding School

A Boarding School

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hello Ghost

Hello Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buya Hamka: Vol. I

Buya Hamka: Vol. I

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
A Thousand Days

A Thousand Days

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saiyo Sakato

Saiyo Sakato

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hunger

Hunger

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Losmen Bu Broto

Losmen Bu Broto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Air

Air

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I

I

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Protection of Ka'bah

Under the Protection of Ka'bah

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Check Your Surroundings

Check Your Surroundings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Golden Age

Golden Age

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
West Love

West Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Rest in Peace

Rest in Peace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dancing Colors

Dancing Colors

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Intrusion

The Intrusion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Finding Srimulat

Finding Srimulat

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Virgo and the Sparklings

Virgo and the Sparklings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Innocent Vengeance

Innocent Vengeance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
The Twelve Stories of Glen Anggara

The Twelve Stories of Glen Anggara

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Dear David

Dear David

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Maghrib Time

Maghrib Time

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thermae Romae

Thermae Romae

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Long Way to Come Home

A Long Way to Come Home

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
Edit this entry  
22
Maybe Someday, Another Day, But Not Today

Maybe Someday, Another Day, But Not Today

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Just Mom

Just Mom

2021
×
Edit this entry  
15
Ranah 3 Warna

Ranah 3 Warna

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry