Sort by
  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • This Place Rules

  • Christmas Full of Grace

    ★★½

  • Holiday Harmony

    ★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★½

  • The Munsters

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Honor Society

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Somewhere in Queens

    ★★★

  • Prisoners of Love: A Short Documentary

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Men

    ½

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Firsts

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • I Love My Dad

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★

  • Every Day in Kaimukī

    ★★½

  • Breaking

    ★★★★

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★

  • Call Jane

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • [Cherry Vine]

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½