• Pink Flamingos

    ★★★★½

  • Theorem

    ★★★★½

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★★

  • Letters Home

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★★

  • Welcome to the Dollhouse

    ★★★½

  • Yeelen

    ★★★★

  • A New Leaf

    ★★★★

  • The Celebration

    ★★★★★

  • Advocate

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★½

  • Scattering CJ

    ★★★★

  • Girlfriends

    ★★★★½

  • Nine to Five

    ★★★★½

  • Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★