• Dune

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Cadaver

  • Nocturne

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Extraction

    ★★★

  • Gretel & Hansel

  • Model Citizen

  • The Grudge

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Philophobia: or the Fear of Falling in Love

    ½

  • Klaus

    ★★★½

  • Armageddon Gospels

    ½

  • Killer Sofa

    ½

  • Eli

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Corporate Monster

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ½

  • Tall Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Art of Racing in the Rain

    ★½

  • School Spirit

  • The Divine Fury

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Escape Plan: The Extractors

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ½

  • Avengement

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • First Love

    ★★

  • Promare

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Missing Link

    ★★

  • Mercy Black

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness