Christian Bostaph has logged 193 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Follow the Fleet

Follow the Fleet

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bulletproof Monk

Bulletproof Monk

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Company Man

A Company Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry