• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Diabolik

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mascarpone

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Devils

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Kidz

    ★★★

  • The Goddess of Fortune

    ★★★★