Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Lucky and Zorba

Lucky and Zorba

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Populaire

Populaire

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
The Host

The Host

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry