Sort by

benni ✰ has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
The Host

The Host

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Padmaavat

Padmaavat

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Sissi: The Young Empress

Sissi: The Young Empress

1956
×
★★★
Edit this entry  
09
Sissi

Sissi

1955
×
★★★
Edit this entry  
02
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Edit this entry