audge has logged 94 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Spy Movie

A Spy Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Shape of Things to Come

A Shape of Things to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beanfilm

Beanfilm

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Panic

Panic

1978
×
★★★★
Edit this entry  
04
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snakes on a Train

Snakes on a Train

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Slap Her... She's French

Slap Her... She's French

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brand Upon the Brain!

Brand Upon the Brain!

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel New York

Hotel New York

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry