RSS feed for Wendy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Choice

The Choice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jack Whitehall Gets Around

Jack Whitehall Gets Around

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry