Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bros

    ★★

  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★★★½

  • Hustle

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Marry Me

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The African Desperate

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Scenes from a Marriage

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cousins

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • More Happiness

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Ailey

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • She Paradise

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★½