Sort by

Riley has logged 40 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
T,O,U,C,H,I,N,G

T,O,U,C,H,I,N,G

1969
×
Edit this entry  
29
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The General

The General

1926
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sleepless Night

Sleepless Night

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bait

Bait

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry