Riley has logged 46 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★½
Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Gacha Gacha

Gacha Gacha

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Little Tich and His Funny Feet

Little Tich and His Funny Feet

1900
×
Edit this entry  
09
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry