• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Lucy the Human Chimp

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Get Busy Living

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Console Wars

    ★★★

  • Fugitive Dreams

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Jallikattu

    ★★★★★