• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Skate Dreams

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Dear Rider: The Jake Burton Story

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Our Towns

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½